İmalat

Çelik Konstrüksiyon imalatı üretimi olarak hammaddelerden üretilen bileşenleri birleştirerek, harmanlayarak, keserek değiştirerek yeni yapılar inşa ediyoruz. İmalat hizmetimiz sayesinde inşaat endüstrisinde, ulaşımda, endüstriyel tesislerde, lojistik hizmetlerde ve daha pek çok alanda en güvenilir hizmeti sunmaktayız.

Projelerin hayata geçirilmesi aşamasında kullanılan birinci sınıf ithal malzemeleri gerekli aşamalardan geçirerek uzman ekibimiz önderliğinde teslim ediyoruz.

 

İMALAT HİZMET AŞAMASI

Malzeme Giriş Kontrolü

Malzemelerin giriş aşamasında gözle kontrol ve ölçü kontrolü gerçekleştirilmekle birlikte malzemeler belirlenen yöntemlere göre son teknolojiye uygun cihazlar kullanılarak kontrol edilir ve imalata hazır hale getirilir.

Kumlama ve Astarlama

Çeliğin zamanla pas ve korozyona uğramasından dolayı gerçekleşen kir ve pas, özel olarak üretilmiş uygun aşındırıcılarla arındırılır. Metalin özünü ortaya çıkaran kumlama sonrası astar boyası atılır ve sonraki aşamaya hazır hale getirilir.

Kesme ve Delme

Çelik uygun ölçülere göre soğuk ve sıcak kesme işlemleri yapıldıktan sonra ölçü kontrolü yapılır. Delme operasyonuyla deliklerin göz ve ölçü kontrolü gerçekleştirilir.

Markalama ve Çatım

Kesilen ve işlenen parçalara marka yani poz numarası vererek izlenebilirliği sağlanır. Kalite kontrol tarafından onaylanan parçalar kaynak işlemine tabi tutulması için hazır hale getirilir.

Kaynak

Teknik resme uygun olarak birleştirilen malzemeler, pas ve kirden arındırılarak sertifikalı kaynak çalışanlar tarafından gerçekleştirilir.

Tahribatsız Testler

Kaynak iç kusurlarının tespiti, yüzey kusurlarının giderilmesi işlemlerini prosedüre uygun olarak Röntgen Kontrolü, Ultrasonik Kontrol, Manyetik Partikül Testi ve göz kontrolü gerçekleştirilir.

Boya

Astar boya, ara kat boya ve asıl boya uygulaması yapılarak boya işlemi tamamlanır.

Son Kontrol ve sevkiyat

Sevkiyat öncesi işlemi biten malzemelerin son kontrolleri yapılır, kalite kayıtları gözden geçirilir ve sevk onayı verilerek imalat tamamlanır.

Turkish English العربية
×